Bratimljenje opština Stare Hercegovine sa opštinom Obrenovac

Bratimljenje gradova sa Obrenovcem

Načelnici opština Višegrad Slaviša Mišković, Novo Goražde Dalibor Nešković, Rogatica Tomislav Puhalac, Sokolac Milovan Bjelica i opštine Rudo Rato Rajak potpisali su u Višegradu povelju o bratimljenju ovih gradova sa opštinom Obrenovac iz Srbije.

Predsednik Udruženja građana „Budućnost“ iz Obrenovca i član upravnog odbora Privredne komore Beograd Milomir Popović istakao je da je inicijativa o bratimljenju ovih gradova pokrenuta u februaru ove godine i sada je urodila plodom.

„Bratimljenje opština u svojoj protokolarnoj formi nema samo sportsko-kulturne nivoe saradnje nego i privredne što je od velikog značaja za ovaj kraj.

Mi iz Udruženja „Budućnost“ već smo za 15. avgust najavili da ćemo doći u Višegrad sa pet investitora koji su i iz Srbije i iz inostrasntva sa konkretnim predlozima za privredna ulaganja u ovu regiju“ istakao je Popović.

On je dodao da će u Obrenovcu od 9. do 13. avgusta biti održan Međunarodni festival foklora na kome će učestovavti i KUDO-vi iz gradova sa područja Stare Hercegovine i Hercegovine.

Rato Rajak i načelnik Obrenovca

Predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković naglasio je da je potpisivanje povelje u bratimljenju kruna dogovora koji su počeli u februaru.

„Već smo dogovorili gostovanje vaših KUDO-va na Danima kulture u Obrenovcu a dogovorili smo se da na našoj centralnoj pijaci obezbjedi jedan prostor za plasman poljoprivrednih proizvoda iz ovog kraja“ rekao je Čučković.

Načelnik opštine Višegrad Slaviša Mišković prilikom potpisivanja ove povelje naglasio je da je lijepo govoriti o specijalnim i paralelnim vezama između RS i Srbije ali da su opštine te koje su kičma tih dogovora i koje mogu da iznesu te veze na najbolji mogući način.

„Ako se ove opštine zanemare, a treba pomenuti i da su u depopulaciji onda od tih veza neće biti ništa“ naglasio je Mišković ističući zadovoljstvo što je opština Višegrad bila domaćin poptisivanju ove značajne povelje.

Saradnja opština Stare Hercegovine i Obrenovca pored toga što će biti bazirana na sportsko-kulturnoj saradnji najviše će biti posvećena privrednom razvoju ovih gradova zaključeno je na ovom sastanku.

Izvor: Opština Višegrad – Milica Kusmuk