Коначно кров над главом

IMG_0471

У оквиру пројекта  „ЗП 10 „, који се финансира преко Фонда за повратак  Босне и Херцеговине , тренутно се на подручју општине Рудо гради 12 стамбених јединица.За повратнике из реда бошњачког народа , граде се 4 стамбене јединице а 8 јединица, намјењено је повратницима српске националности. Објекти се граде на локацијама : Старо Рудо, Равно Сетихово, Стрмица , Росуље  и Грабовик.

Укупна вриједност овог пројекта је 227 890,21 КМ и његова реализација је започела 2012.године.Међутим , одабрани извођач није испунио уговорне обавезе , па је уговор раскинут.Након поновљене процедуре , изабран је нови  извођач радова фирма „Примус“д.о.о. из Рогатице.

Према рјечима надзорног органа Слободана Миковића, тренутно је у току извођење армирано-бетонских , зидарских радова , израда плоча и кровова  . Рок за завршетак радова је 60 дана од почетка њиховог извођења.