Održana prva vanredna sjednica Skupštine opštine Rudo

Dana 17.07.2013.godine, sa početkom u 9,00 časova održana je prva vanredna sjednica Skupštine opštine Rudo.

Na sjednci se raspravljalo samo o jednoj tački dnevnog reda u okviru koje je izvršena zamjena člana Popisne komisije opštine Rudo za popis stanovništva, domaćinstava i stanova u BiH u 2013.godini tako što je umjesto dosadašnjeg člana Igora Nikitovića izabran Zoran Skramončin kao predstavnik hrvatskog naroda.

Ovim činom konstituisana je Popisna komisija u skladu sa Procedurama za izbor popisnih organa i osoblja i ista će, u skladu sa Zakonom o popisu stanovništva u BiH, do 19.07.2013.godine raspisati javni poziv za prijavu kandidata za opštinske instruktore i popisivače za područje opštine Rudo.

O daljim aktivnostima Komisije i o samom javnom pozivu građani će biti naknadno obavješteni.