Ове године малина доброг квалитета

image_0481

Берба малине на подручју општине Рудо , почела је 10.06.2013.године и  ових дана приводи се крају .Иако је прошлогодишња суша  утицала на смањење количине рода , квалитет плода малине је добар.По рјечима директора пољопривредне задруге  „Увац-Рудо“п.о., Васовић Милорада , откупљено је 116  тона малине Прозвођачима је , за дио предатог воћа, исплаћена аконтативна цијен а од 1,5 КМ по кг  .Колика ће бити коначна откупна цијена, знаће се ових дана.

Малине са подручја општине Рудо , откупљују још двије хладњаче „Болетус РС“д.о.о.Фоча – откупна станица Рудо и хладњача „Hip-ex“ Горажде.Како смо сазнали од директора хладњаче „Boletus“ Мира Врећа , његовој хладњачи предато је, до сада 29.375,30 тона малине.

image_0480