„Док неко не сломи ногу…“

DSC03748

За мост у Рудом  на ријеци Лим , који спаја регионалне путеве Р 467 и Р 449, највише „лежи“ ова народна изрека или слична ,,“ док неко не пропадне кроз дрвену конструкцију моста..“, ништа се неће урадити .Овај мост представља свакодневну опасност за пролазнике , јер је у тако лошем стању да је  право  чудо да нико још није пропао кроз њега.У априлу мјесецу 2011.године започета је санација овог моста. Рок за завршетак радова био је 180 дана.Извођач радова „Романија  путеви“Соколац , урадио је дјелимичну реконструкцију , али радови нису ни приближно завршени. Мост је остављен у практично горем стању , јер су скинути ивичњаци и заштитна ограда, умјесто које су жицом привезане дрвене даске.Дрвене греде на мосту су труле, подне даске такође са рупама, опасним по пјешаке . По рјечима начелника општине Рудо, Рата Рајака, локална власт је , у више наврата(последњи пут актом бр.02-345-55/13 од 22.07.2013.год.) , упозоравала на овај проблем,  Министарство саобраћаја и веза Републике Српске , као и ЈП „Путеви РС“ , али до сада никакве активности нису предузете.Ових дана ЈП“Путеви РС“ доставило је одговор по наведеном допису , у коме нема назнака никаквих конкретних активности , осим обећања..“кад сви детаљи буду у потпуности дефинисани , биће издат налог за наставак активности …“И ово нам личи на ону народну..“не липши магарче до зелене траве“.Да успут поменемо и податак да је министар саобраћаја и веза у влади РС , Недељко Чубриловић  2010 . године ,проглашен почасним грађанином општине Рудо!.

DSC03760