Regionalna poljoprivredna izložba

farma ovaca

Opština Rogatica organizuje 49. Regionalnu poljoprivrednu izložbu, koja će se održati 05.10.2013.godine (subota) na lokalitetu Lužnica.Dana  04.10.2013.godine u 19,00 časova u kino sali ,održaće se  predavanja o aktuelnim temama iz poljoprivrede .

Izlagaće se priplodna stoka ( junice, krave i ovce), krompir (sjemenski i merkantilni), skorup-kajmak i tradicionalni domaći proizvodi (mliječni , pčelarski , proizvodi od voća,  domaća kuhinja, proizvodi kućne radinosti).

Izlagači stoke  obavezni su obezbjediti uvjerenje o zdravstvenom stanju životinja , kao i potvrdu o dezinfekciji vozila, izlagači meda i proizvoda od meda- potvrdu o zdravstvenom stanju pošiljke i izlagači skorupa –kajmaka – mliječne kartone.