Завршена реконструкција водоводне мреже у Штрпцима

Fotografija0782[2]

У  Мјесној заједници  Штрпца,  завршена  je реконструкција водоводне мреже, из резервоара “Запода”.Вријдност пројекта ја око 15 000 КМ.Општина Рудо је помогла пројекат са  2 000 КМ а грађани су имали учешће ,у висини око 13 000 КМ.У акцији је учествовало 50 домаћинстава и за све има  довољно  воде.Сви корисници су уградили водомјере у шахтама ,које се налазе на главном воду.Водоводом ће управљати Одбор за сеоски водовод ,који броји 7 чланова, од којих је један из Савјета МЗ.Сви корисници ће плаћати мјесечни паушал, у висини од 2,00 КМ.У склопу тог паушала, сваки члан заједничког домаћинства ће моћи да троши дневно 200 литара воде а количине преко дозвољене ,  плаћаће се  по цјени воде ,коју испоручује  КП „Услуга“ Рудо.Средства прикупљена од паушала,  користиће се  за одржавање водовода. Стручне послове на реконструкцији водовода је урадило КП „Услуга „Рудо.

DSCF1154[2]