Završena rekonstrukcija vodovodne mreže u Štrpcima

Fotografija0782[2]

U  Mjesnoj zajednici  Štrpca,  završena  je rekonstrukcija vodovodne mreže, iz rezervoara “Zapoda”.Vrijdnost projekta ja oko 15 000 KM.Opština Rudo je pomogla projekat sa  2 000 KM a građani su imali učešće ,u visini oko 13 000 KM.U akciji je učestvovalo 50 domaćinstava i za sve ima  dovoljno  vode.Svi korisnici su ugradili vodomjere u šahtama ,koje se nalaze na glavnom vodu.Vodovodom će upravljati Odbor za seoski vodovod ,koji broji 7 članova, od kojih je jedan iz Savjeta MZ.Svi korisnici će plaćati mjesečni paušal, u visini od 2,00 KM.U sklopu tog paušala, svaki član zajedničkog domaćinstva će moći da troši dnevno 200 litara vode a količine preko dozvoljene ,  plaćaće se  po cjeni vode ,koju isporučuje  KP „Usluga“ Rudo.Sredstva prikupljena od paušala,  koristiće se  za održavanje vodovoda. Stručne poslove na rekonstrukciji vodovoda je uradilo KP „Usluga „Rudo.

DSCF1154[2]