Италијанска делегација у посјети општини Рудо

Italijani 01

Италијанска делегација из општине Вићенца (регија Венето), под називом „Локална социо санитарна заједница бр. 6 – Вићенца“, у четвртак 24.10.2013. године, посјетила је општину Рудо. Циљ посјете је Центар за дневни боравак дјеце са посебним потребама „Нада“ Рудо, чије оснивање је прије десет година, ова оштина подржала значајним средствима. Делегација се интересовала  за тренутно функционисање Центра и проблеме у раду. Изразили су велико задовољство досадашњим радом овог центра и успјехом постигнутим у социјализацији ове дјеце. Гости из Италије, са општинским руководством, обишли су зграду обданишта и чврсто обећали  помоћ у санацији овог објекта, како би се центар „Нада“, као и дјечија играоница, премјестили  у ову зграду.

Italijani02