Počeo popis stanovništva

Juče je ,tačno  u 9,00  časova ,u skladu sa procedurom propisanom Zakonom o popisu stanovništva , domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini (Sl.gl.BiH br. 10/12 i 18/13), počeo popis stanovništva  na području opštine Rudo.Popis će obaviti 69 popisivača , uz stučnu pomoć 9 instruktora  i  članova opštinske popisne komisije . Prvi dan popisa , na teren su zajedno izašli i popisivači i instruktori a izvršena je i kontrola od strane državnih instruktora.Prevoz popisivačima obebjeđuje lokalna vlast , a za mjesta udaljena preko 10 KM , popisivači mogu koristiti , naravno uz putni nalog , i sopstveno vozilo. Popisivači su dužni ,po završetku popisa  za taj dan , poslati izvještaje Agenciji za statistiku BiH.Prema rječima Zorana Topalovića, predsjednika opštinske popisne komisije , stanovništvo uglavnom dobro sarađuje.Ističe i da su kazne za odbijanje pristupa popisivačima od 100,00  do 10 000 KM.

Popis će se obavljati  , svakog dana u vremenu  od 9,00 -21,00 čas, u periodu od 1-15.oktobra.