Подстицаји за пољопривреду….

DSC_0169

У Буџету општине Рудо за 2013.годину , за постицаје у пољопривреди , планирана су средства од 75.000,00 КМ.Према изјави Драгане Јовановић , самосталног стручног сарадника за приватно предузетништво и пољопривреду у  административној служби општине Рудо, до краја септембра 2013-те , поднијето је 370 захтјева.Од тога је реализовано 303 односно исплаћено 32.926,00 КМ.Највише је било захтјева за вјештачко осјемењавање  и за производњу млијека.За преостали дио средстава за подстицаје,захтјеви се могу поднијети до краја године .Подносиоци захтјева могу остварити права  на подстицаје за исте врсте производње и из републичког буџета , под условом да имају регистровано пољоприврено газдинство и да немају дуговања према Минстарству пољопривреде , шумарства и водопривреде Републике Српске.