Пројекти запошљавања и самозапошљавања

Министарство рада и борачко инвалидске заштите РС  и ЈУ „Завод за запошљавање„ Републике Српске, дана 06.09.2013.године, упутили су јавни позив послодавцима и незапосленим лицима, за кориштење преосталих средстава  по пројектима. Један пројекат је подршка запошљавању у привреди РС у 2013. години а други – подршка запошљавању и самозапошљавању дјеце погинулих бораца ВРС, РВИ ВРС и незапослених демобилисаних бораца ВРС, под називом „Заједно до посла“.

Иако је јавни позив упућен прије скоро два мјесеца и рок за подношење пријава истиче 07.11.2013. године, тек на инсистирање општинске администрације и ТВ Рудо, Биро запошљавања Рудо, позив  у најштуријој  форми, упутио је  Телевизији Рудо на објаву. Не улазећи у разлоге због којих јавни позив није био доступан нашим грађанима, заинтересованим  лицима, на овај начин покушавамо помоћи и  прилажемо комплетан  текст јавног позива.