Позив за учешће на фестивалу који је саставни дио пројекта „Интеркултурални камп Рудо-Стргачина 2013.“

Позивамо вас да, дана 29. 11. 2013. године, узмете учешће на фестивалу, који ће се одржати у великој сали Дома културе у Рудом. Фестивал има за циљ да, на једном мјесту, окупи све учеснике пројекта „Интеркултурални камп“, који се одвијао у Стргачини код Рудог а организован је уз помоћ финансијских средстава Америчке амбасаде у БиХ. То ће бити прилика да се сретну и упознају дјеца, наставници и чланови удружења, који нису били у истим смјенама у току одржавања овог кампа. Такође, то ће бити прилика да се промовише и покаже начин активног укључивања особа са посебним потребама у свакодневне активности овог кампа и сличних акција. Саставни дио манифестације ће бити проглашење најбољих радова, приспјелих на конкурс расписан за пријем литералних и ликовних радова. У обје конкуренције (литерални и ликовни) биће награђена по три рада.

План одржавања фестивала:

Од 10: 30 – 11: 00 – долазак учесника на трг у Рудом

Од 11. 00 – 11. 45 – обилазак изложбе приспјелих радова и радова чланова удружења „Нада“ Рудо

Од 11. 45 – 13. 30:

Плес „Мајн Миксер“

Добродошлица домаћина

Обраћање донатора (представници Амбасаде САД у БиХ)

Представљање КУД – а из Горажда

Презентација рада удружења „Нада“

Обраћање представника школе

Представљање КУД – а „Просвјета“ из Рудог

Проглашење побједничких радова на литерарном и ликовном конкурсу и уручење награда

Обраћање представника удружења

Представљање КУД – а из Горажда

Уручење захвалница заслужним за рад удружења „Нада“

Заједнички плес за све

Од 13. 30 – 15. 00 – ручак за све учеснике

Од 15. 15 – полазак аутобуса ка одредиштима

За све школе и сва удружења – учеснике манифестације, биће организован превоз. О времену и мјесту полазка аутобуса бићете накнадно обавјештени.

За све ближе информације, можете нас контактирати на телефон 058 / 711 – 155.

Председник удружања “Нада“

Милена Кујунџић