Књижевно вече – у спомен Видаковићу

knjizevno vece

У другом дану манифестације „Видаковићеви дани културе 2013.„ У Рудом, ЈУ НБ „Просвјета“ Рудо, отворила је изложбу најновијих књига Народне библиотеке и књига Милоша Видаковића.

На промоцији књига представљене су најновије књиге – књижевника Мише Лубарде „Очи боје неба“, трећа књига афоризама „ Афоризми за почетнике 3“ афористичара Радомира Јагодића – Раше, затим „Голгота српског народа„ Момира Крсмановића и часопис „Зора“ из 2013. године.

На традиционалној књижевној вечери, посвећеној прерано преминулом књижевнику Милошу Видаковићу (1891 – 1915), манифестацију је отворила једанаестогодишња Милица Видаковић, говорећи пјесме Милоша Видаковића. У књижевној вечери учествовали су књижевници: Милад Обреновић, Божидар Станар и Мирко Лубарда из Рогатице, Драгица Грбић из Вишеграда, Миланко Боровчанин – Ромсок са Сокоца, Радмила Тришевић и Мирко Иконић из Прибоја, Зоран Недељковић из Пожеге, Слободан Ристовић са Златибора, Предраг Остојић , Драган Папоњак и Радомир Јагодић – Рашо из Рудог.

Монодраму „Ја сам таки чо’ек“, по тексту Јосипа Пејаковића, извео је глумац Синиша Максимовић из Шапца.

knjizevno vece-vidakovic