У Рудом обиљежен Митровдан

mitrovdan

Општинска борачка организација Рудо и ове године обиљежила је крсну славу Борачке организације Републике Српске Св. великомученика Димитрија-Митровдан.

У име 118 погинулих српских бораца, са подручја општине Рудо, који су своје кости уградили у темеље Републике Српске и њихових сабораца, свечаност је почела литургијом, полагањем цвијећа и прислужењем свијећа у цркви Никола Велимировића на Миочу. Литургију је служио протојереј ставрофор Саво Брадоњић, уз присуство великог броја гостију, бораца ВРС, чланова њихових породица и других. Литургији су присуствовали и представници оштинске власти.

У име Борачке организације Рудо, присутнима се обратио Жељко Кепић, предсједник Скупштине борачке организације, истичући да се Митровдан већ дужи низ година обиљежава и сваке године у другој Мјесној заједници.

Ломљење славског колача и пригодно послужење, обављено је у просторијама Основне школе у Миочу.mitrovdan01