U Rudom obilježen Mitrovdan

mitrovdan

Opštinska boračka organizacija Rudo i ove godine obilježila je krsnu slavu Boračke organizacije Republike Srpske Sv. velikomučenika Dimitrija-Mitrovdan.

U ime 118 poginulih srpskih boraca, sa područja opštine Rudo, koji su svoje kosti ugradili u temelje Republike Srpske i njihovih saboraca, svečanost je počela liturgijom, polaganjem cvijeća i prisluženjem svijeća u crkvi Nikola Velimirovića na Mioču. Liturgiju je služio protojerej stavrofor Savo Bradonjić, uz prisustvo velikog broja gostiju, boraca VRS, članova njihovih porodica i drugih. Liturgiji su prisustvovali i predstavnici oštinske vlasti.

U ime Boračke organizacije Rudo, prisutnima se obratio Željko Kepić, predsjednik Skupštine boračke organizacije, ističući da se Mitrovdan već duži niz godina obilježava i svake godine u drugoj Mjesnoj zajednici.

Lomljenje slavskog kolača i prigodno posluženje, obavljeno je u prostorijama Osnovne škole u Mioču.mitrovdan01