Представници Министарства пољопривреде у Рудом

Општину Рудо, јуче су званично посјетили представници Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске. Делегацију је предводио господин Борис Пашалић, помоћник министра. Тема састанка са представницима локалне власти, било је упознавање са ситуацијом и стањем у области пољопривреде, као и могућностима укључења Министарства пољопривреде у рјешавање актуелних проблема ове локалне заједнице. Представници Министарства, позитивно су оцјенили активности, које је локална власт предузела на плану развоја пољопривредне дјелатности на свом подручју. Посебно су похвалили оснивање пољопривредне задруге „Увац – Рудо“ и напоре који се улажу да овај пословни корак да резултате. Помоћник министра изразио је спремност да се помогне у едукацији произвођача, посебно јагодичастог воћа, узгајивача стоке и произвођача млијека (нарочито остваривање премија), затим помоћ у набавци садног материјала, изградњи сушаре за љековито биље, печурке и сл. Према рјечима начелника општине Рата Рајака, посјета је била јако корисна и пробудила је наду да ће представници Министраства, према датим обећањима, сагледати сву проблематику и предложити конкретне кораке и видове помоћи општини Рудо.