Састанак са самосталним предузетницима

У четвртак 05. 12. 2013. године, у малој сали Дома културе у Рудом, одржаће се састанак представника општинске администрације са самосталним предузетницима, са подручја општине Рудо. Састанак је, на предлог предузетника, организовало Одјељење за привреду, финансије, просторно уређење и инспекцијске послове општине Рудо. Повод за сазивање састанка је, између осталог, проблематика радног времена трговинских, занатско-трговинских радњи и радњи које обављају услужну дјелатност, актуелни проблеми у пословању ових субјеката као и односи и сарадња са општинском администрацијом. Наиме, одлуком Скупштине општине Рудо бр. 01 – 022 – 11/ 13 и њеним измјенама бр. 01 – 022 – 118/ 13, одређено је да ове радње раде, радним данима од 07 – 23 часа у зимском периоду и од 07 – 24 часа, у љетњем периоду. Недељом могу да раде трговинске радње – продавнице мјешовите робе и киосци, најдуже 5 сати. У дане државних празника радње не раде, осим изузетно и према договору, трговинске радње са претежно прехрамбеном робом и то најдуже четири сата. Овакво одређивање радног времена изазвало је негодовање самосталних предузетника, што је и повод за сазивање овог састанка.