У Рудом обиљежена 72 – а годишњица Прве пролетерске

prva proleterska

Полагањем цвијећа на споменик Прве пролетерске НОУ бригаде у Рудом, 250 симпатизера, учесника ове бригаде, бораца II свјетског рата и њихових потомака и антифашиста из Словеније (бригада Гарибалди), Хрватске, Србије и Босне и Херцеговине (представници удружења антифашиста и бораца НОР – а и представници СУБНОР – а из Сокоца, Пала, Фоче, Београда, Прибоја, Лајковца, кантона Сарајево – општине Центар, Стари град, Нови град, Брезе, Коњица, Илиџе, Хаџића), положили су вијенце на Партизанском гробљу у Рудом.

У Дому културе “Просвјета“ у Рудом, скуп је отворио Светозар Бјековић, представник СУБНОР – а Републике Српске а у име општине Рудо, борце је поздравио Рато Рајак, начелник општине. На скупу су говорили Зденко Дупланчић, Ибро Цомић, Бориша Петковић и Франко Плеско а у забавном програму су учествовали чланови фолклорног друштва „Просвјета“ Рудо, са кореографијама из околине Врања и Ниша. Традиционални војнички ручак, за све учеснике, приређен је у просторијама школе “Средњошколски центар“ Рудо.

prva proleterska 1