U Rudom obilježena 72 – a godišnjica Prve proleterske

prva proleterska

Polaganjem cvijeća na spomenik Prve proleterske NOU brigade u Rudom, 250 simpatizera, učesnika ove brigade, boraca II svjetskog rata i njihovih potomaka i antifašista iz Slovenije (brigada Garibaldi), Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine (predstavnici udruženja antifašista i boraca NOR – a i predstavnici SUBNOR – a iz Sokoca, Pala, Foče, Beograda, Priboja, Lajkovca, kantona Sarajevo – opštine Centar, Stari grad, Novi grad, Breze, Konjica, Ilidže, Hadžića), položili su vijence na Partizanskom groblju u Rudom.

U Domu kulture “Prosvjeta“ u Rudom, skup je otvorio Svetozar Bjeković, predstavnik SUBNOR – a Republike Srpske a u ime opštine Rudo, borce je pozdravio Rato Rajak, načelnik opštine. Na skupu su govorili Zdenko Duplančić, Ibro Comić, Boriša Petković i Franko Plesko a u zabavnom programu su učestvovali članovi folklornog društva „Prosvjeta“ Rudo, sa koreografijama iz okoline Vranja i Niša. Tradicionalni vojnički ručak, za sve učesnike, priređen je u prostorijama škole “Srednjoškolski centar“ Rudo.

prva proleterska 1