Влада Јапана обнавља Основну школу у Миочу

Амбасадор Јапана у БиХ Хидео Јамазаки, јуче је, у просторијама Владе Јапана у Сарајеву, потписао уговор о додјели средстава за обнову подручне школе у Миочу. У име ОШ „Бошко Буха, у чијем саставу је Основна школа у Миочу, уговор је потписала директор школе Славка Бошковић. Према потписаном уговору, биће обновљена дотрајала школска зграда, изграђена прије 40 година. За реализацију овог пројекта влада Јапана уложиће 91 726, 00 еура. Средства ће бити утрошена за обнову крова, фасаде, замјену подова и столарије, санацију санитарних чворова као и за набавку школског намјештаја. Реализацијом овог пројекта, подручна школа у Миочу, моћи ће да рјеши дугорочне проблеме са којима се годинама суочава и да створи боље услове за рад и наставном особљу и ученицима. Церемонији потписивања уговора, присуствовао је Драган Јовановић, начелник Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности општине Рудо, који се захвалио Влади и амбасадору Јапана на разумјевању и подршци и упутио позив за посјету општини Рудо.

Овом приликом истичемо да је, у оквиру пројеката, чији је циљ обнова школа у БиХ, Влада Јапана од 1996 – те године уложила више од 20 милиона евра, чиме је омогућила обнову и опремање више од 70 основних школа у БиХ. obnova  u Miocu