Počeo trogodišnji projekat „Karitasa“

U organizaciji međunarodne humanitarne organizacije „Karitas“, udruženja žena „Most“ iz Višegrada i opštine Rudo, danas je u Rudom pokrenut trogodišnji projekat izgradnje mira i tolerancije u BiH. U ime opštine Rudo sastanku je prisustvovao Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti.

U projektu, čija je vrijednost oko 100 000 KM, kao partneri „Karitasa“ učestvovaće opštine Ustikolina, Novo Goražde i Rudo a sličan projekat rađen je u opštini Birač.

Pripreme za ovaj projekat, trajale su tri godine. Poslije sastanka sa predstavnicima svih deset mjesnih zajednica, uradiće se polazna studija i odabraće se koordinator, koji će poslije odabira tri mjesne zajednice, izabrati najbolje sa ravnopravnom zastupljenošću (multietničkom, polnom, zastupljenošću mladih i sl.). Nakon toga zajedno će se izabrati timovi, čiji je zadatak da u budućnosti odlučuju o unapređenju svoje lokalne zajednice.

Svake godine, u projekte će biti uloženo po 33 000 KM u humanitarne akcije, izgradnju infrastrulture i sl., sa učešćem opštine od  20% .

karitas 1