8-mi mart uz pjesmu, cvijeće i narodne igre

Tradicionalnu manifestaciju posvećenu Osmom martu, otvorile su ruđanske pjesnikinje i pjesnici, koji su govorili svoju ljubavnu poeziju. Učestvovali su: Milana Stupić, Dejana Paponjak, Tamara Ilić, Bojan Bijelić, Radomir Rašo Jagodić, Dragan Paponjak iPredrag Ostojić.

pjesnici osmi mart

Na takmičenju za najbolji literarni rad, posvećen Osmom martu, u organizaciji Savjeta mladih Rudo, prvo mjesto osvojila je Anđela Ristović,učenica OŠ Rudo, drugu nagradu Jovana Ćupović a treću Marica Bojanić, učenice OŠ „Boško Buha„ Štrpci.

Skečeve u izvođenju učenika OŠ.“Boško Buha“, „Jedan običan i jedan neobičan dan svoje mame“ i „Pijan vozač“, izvela je, uz veliki aplauz, dramska sekcija ove škole a recital iz „Gradinara“ Rabin – dranat Tagore, učenica Natalija Vidaković.

KUD „Prosvjeta“ Rudo, izveo je narodne igre iz Vojvodine i „Nišavu“ iz Ponišavlja.

Organizatori manifestacije su: CKPD „Prosvjeta“ Rudo, Srednjoškolski centar Rudo, OŠ „Boško Buha“ Štrpci, Savjet mladih Rudo,SKPD „Prosveta“ o. o. Rudo i Televizija Rudo

osmi mart-prdstava