Делегација из Вићенце поново у општини Рудо

Општину Рудо, у претходој недјељи, поново је посјетила делегација Удружења „Заједно за Сарајево“ из Вићенце, на челу са др. Санте Бресаном. Гости из Италије су стари пријатељи ове општине, јер су најзаслужнији за креирање Центра за дневни боравак дјеце и младих са сметњама у развоју.

Чланове делегације, заједно са општинским руководством, примио је начелник општине Рато Рајак. Овом приликом вођени су разговори о даљој сарадњи, првенствено у циљу обезбјеђења средстава за завршетак и оспособљавање зграде обданишта у Рудом, у коју би се трајно смјестили корисници Центра за дневни боравак.

Начелник општине, гостима из Италије уручио је захвалнице и скромне поклоне, за несебичну помоћ и досадашњу сарадњу на успостављању Центра. Гости су посјетили Центар и присуствовали презентацији, која је организована поводом десетогодишњице рада Удружења „Нада“ Рудо.

izlozba nada