Sjećanje na generala Mihailovića

U četvrtak 13. marta u mjestu Undrulja, sada Draževina, pomenom i istorijskim časom obilježen je dan kada je prije 68. godina zarobljen general Mihailović. Prilikom akcije specijalne grupe OZNE ubijeni su  njegovi pratioci Blagoje Kovač, Nikola Majstorović i komandant Višegradske brigade JVUO major Dragiša Vasiljević.

Više stotina prisutnih prvo je posjetilo mjesto na stazi iznad undruljskog potoka, gdje se nalaze spomenici kojim je obilježeno mjesto događaja i nadgrobni spomenik posvećen trojici poginulih pripadnika JVUO, a zatim je kod crkve Sv. Nikole, kod spomenika generalu Mihailoviću u komleksu Draževina, služen pomen parastos i održan istorijski čas.

Organizator ovog skupa bila je Opštinska organizacija Ravnogorskog pokreta Republike srpske iz Višegrada, uz pomoć monaštva metoha dobrunskog manastira iz Draževine.

Veliki broj gostiju iz svih krajeva Republike Srpske, Srbije i Crne Gore toplom dobrodošlicom pozdravio je, u ime domaćina, sinđel Jovan Gardović, zahvalivši se svim prisutnim što su na dostojanstven način obilježili ovaj događaj.

Posle zavšetka zvaničnog programa organizovano je skromno posluženje trpeza ljubavi za sve prisutne goste.