„TИКА“ у Рудом

На иницијативу Рата Рајака, начелника општине Рудо, а у договору са чланом Предсједништва БиХ Бакиром Изетбеговићем, ову општину посјетила је делегација у чијем саставу су били: Рамић Един, савјетник члана Предсједништва БиХ, представници „Турске агенције за међународну сарадњу и развој „(ТИКА), на чијем челу је био др. Зулкуф Оруч, представници турских банака, представници општине, представници вјерских заједница, удружења повратника и представници Мјесних заједница. Са представницима локалне власти, одржан је радни састанак на тему могућности аплицирања на развојне пројекте од стране удружења, пољопривредних задруга и сличних субјеката, све са циљем унапређења положаја повратника одн. одрживог повратка. Након тога делегација је обишла Мз Соколовићи, Сетихово и Стргачина.