Милош Видаковић добио своју улицу

Први пјесник Рудог ,Милош Видаковић, добио своју улицу у Рудом.

Рођен је 1891. године у Штрпцима, општина Рудо. Умро, од туберкулозе  02. 10. 1915. године у 23 – ој години живота, у Велесу. У свом кратком животном вијеку урадио је заиста много.  Био је преводилац, књижевник, књижевни критичар, уредник листа „Народ“, припадник  „Младе Босне“ и лични пријатељ Ива Андрића. Написао је збирку пјесама „Царски сонети“, превео  Метерлинхово дијело „Плава  птица“  и написао велики број књижевних критика. Утемељитељ је  тзв. слободног стиха (ves  libre). Због свега овога , с пуним правом  је носио име „принц пјесника“.

Поводом стогодишњице његове смрти, Скупштина општине Рудо, ЦКПД „Просвјета“ Рудо и књижевници Рудог, покренули су иницијативу за промјену назива улице „Пионирска“ у ул. Милоша  Видаковића. Одлуком Скупштине општине бр. 01 – 022 – 175/ 12,  Милош Видаковић добио је, апсолутно заслужено, своју улицу. Истина требало се то урадити много раније.

DANI M. VIDAKOVICA 2012.G 001