Одржан састанак предсједника и секретара скупштина општина

Дана 15. 04. 2014. године, у Рогатици је одржан регионални састанак предсједника и секретара скупштина општина више локалних заједница наше регије. Састанку су присутвовали представници општина: Рогатица, Рудо, Чајниче, Фоча, Фоча ФБиХ, Горажде, Калиновик, Ново Горажде, Пале ФБиХ и Вишеград. Састанак је одржан под покровитељством ОСЦЕ Регионалне канцеларија Фоча – одјела за демократски развој.

Представници сваке од општина презентовали су искуства и изазове са којима се сусрећу њихове институције и они као појединци при свакодневном раду. Посебно су се осврнули на специфичне проблеме њихових заједница

Вођена је дискусија и о јачању представничке функције скупштина општина, односно како обезбиједити функционалност и ефективност механизма за комуникацију између скупштине општине, одборника, скупштинских радних тијела и самих грађана.

Такође, договорен је ниво регионалне сарадње предсједника и секретара скупштина општина у предстојећем периоду и дефинисане активности и области сарадње.

Наредни регионални састанак бише одржан средином јуна у некој од општина регије у Федерацији БиХ.