Годишња скупштина ловачког удружења „Варда“ Рудо

Прије радног дијела редовне скупштине, минутом ћутања, одана је почаст умрлим ловцима у протеклом периоду.

По ријечима Илије Арсића, предсједника Скупштине ловачког удружења „Варда“ Рудо, које броји 352 члана, циљ удружења и даље је унапређење ловишта, изградња ловачких кућа, ловачког дома у Будимлији, подизање и израдња високих и ниских чека за лов, уређење корита за изношење соли за дивљач и сл.

Захваљујући доброј сарадњи са Полицијском станицом Рудо, Шумским газдинством „Панос“ Вишеград и постављањем видео камера у ловиштима, криволов је сведен на минимум. За наредни период планирано је установљавање ловних ревира, који су подијељени у 14 области. Донијета је и одлука о установљавању календара лова у ловној 2014 – ој и 2015 – ој години. Такође је договорено да се настави традиционално зборовање на Раванцима, са жељом да ово дружење убудуће добије и шире димензије одн. постане традиционално и на нивоу регије.

lovacka skupstina