Отишао други контигент помоћи за угожене

Након што је,у спортској дворани у Рудом, завршено сортирање и паковање пакета помоћи за угрожене у Републици Српској, јуче је у раним сатима, отпремљен велики комби препун пакета за становништво угрожено поплавама. У координисаној акцији локалне власти, Црвеног крста, Савјета мјесних заједница, Кола српских сестара и Црквених општина, прикупљена је велика количина пакета хране, воде, хигијенских артикала, постељина,ћебади и гардеробе. По ријечима начелника Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности Драгана Јовановића, ово је други контигент помоћи, који иде за оштину Бијељина, док је први отишао за општину Дервента. Он се захвалио волонтерима на несебичној помоћи да се посао добро обави. Утовару пакета присуствовала је и секретар Црвеног крста општине Рудо, Светлана Јанићијевић, која је изјавила да је одзив становништва био добар и да ће се прикупљање помоћи наставити у Црвеном крсту, за случај даље потребе.

volonteri