Otišao drugi kontigent pomoći za ugožene

Nakon što je,u sportskoj dvorani u Rudom, završeno sortiranje i pakovanje paketa pomoći za ugrožene u Republici Srpskoj, juče je u ranim satima, otpremljen veliki kombi prepun paketa za stanovništvo ugroženo poplavama. U koordinisanoj akciji lokalne vlasti, Crvenog krsta, Savjeta mjesnih zajednica, Kola srpskih sestara i Crkvenih opština, prikupljena je velika količina paketa hrane, vode, higijenskih artikala, posteljina,ćebadi i garderobe. Po riječima načelnika Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti Dragana Jovanovića, ovo je drugi kontigent pomoći, koji ide za oštinu Bijeljina, dok je prvi otišao za opštinu Derventa. On se zahvalio volonterima na nesebičnoj pomoći da se posao dobro obavi. Utovaru paketa prisustvovala je i sekretar Crvenog krsta opštine Rudo, Svetlana Janićijević, koja je izjavila da je odziv stanovništva bio dobar i da će se prikupljanje pomoći nastaviti u Crvenom krstu, za slučaj dalje potrebe.

volonteri