„Шумадија„ у Рудом

knicani 1

Заједничким концертом, у великој сали Дома културе у Рудом, пред препуном салом и аплаузима, фолклорни ансамбл КУД „Стеван Книћанин“ из Кнића и КУД „Просвјета“ Рудо, поново су обрадовали љубитеље народних игара и музике.

Колико је значајан овај сусрет, најбоље илуструју ријечи секретара КУД – а „Стеван Книћанин„ Зорана Врешевића, који је рекао да је ово дивно успостављено пријатељство и овај узвратни концерт у Рудом више од српске традиције. Фолклорци из Србије су, по први пут, у Републици Српској и заједничким дружењем, наставља се традиција, јер се фолклорци друже, чују и дописују током цијеле године.

Послије вечерњег концерта, слиједећег дана, фолклорци су били гости на чувеном „Воденом ћиру“ у Сетихову, гдје је уз музику организовано дружење и заједнички ручак.

knicani 4