Велико срце чланова рафтинг клуба „Валине“ Рудо

1441 096

Чланови рафтинг клуба „Валине“ Рудо, са три чамца и опремом, самоиницијативно и уз финансијску помоћ општине Рудо (обезјеђен превоз и исхрана) притекли су у овој страшној катаклизми општини Бијељина. Десет младића: Јован Тубић, Горан Гардовић, Немања Ђуровић, Гордан Ђуровић, Стефан Радичевић, Ђорђе Токовић, Драган Савић, Дарко Јаковљевић, Стефан Преловић, Ненад Брадоњић и Милан Мићевић прискочили су у помоћ становницима Велике Обарске, Велиног села и Бродца. Спашавали су са кровова и тераса жене, дјецу старе и болесне, достављали храну и воду али и отварали штале и евакуисали сеоска домаћинства. По рјечима Јована Тубића.“било је страшно, вода је била до прозора .Извукли смо преко 200 људи од тога 30 – оро дјеце. Евакуисали смо цјела села, најгоре је било у Велином селу и у Бродцу..“.Исте утиске преноси и Ненад Брадоњић …“било је језиво, све потопљено километрима, лешеви животиња, ноћ, очајни људи, који су све оставили…“. Чланови клуба поносни су што су могли да помогну а с друге стране несрећни због онога штосе десило нашим људима.

1441 092