Zasjeda Opštinski štab za vanredne situacije

Povodom proglašenja vanredne situacije u Republici Srpskoj, izazvane neviđenim poplavama, sjednice Štaba za vanredne situacije opštine Rudo stalno se održavaju. Načelnik opštine, koji je po funkciji komandanat ovog štaba, istakao je da, iako nismo pogođeni poplavama, imamao i zakonsku i ljudsku obavezu da pomognemo u ovakvoj situaciji.

Na prvoj sjednici Štaba utvrđeni su pioritetni zadaci i aktivnosti, kao i njihovi nosioci. Određeni su načini prikupljanja pomoći, mjesta gdje će se prikupljati, kontakt osobe, rokovi i sl. Crveni krst opštine Rudo je glavni nosilac aktivnosti a tu su i predsjednici savjeta mjesnih zajednica, omladinske organizacije, služba civilne zaštite i svi drugi koji žele da pomognu. Pomoć se  prikuplja po mjesnim zajednicama a glavni sabirni centar je u sportskoj dvorani u Rudom.

Istaknuto je da je veliki dio pomoći već prikupljen a pokretači akcije bile su Crkvene opštine Rudo, Štrpca i Bijelo Brdo. Juče je otišao prvi kontigent pomoći za Derventu. Po rječima sekretara Crvenog krsta opštine Rudo, Svetlane Janićijević,akcija se nastavlja, odziv stanovništva je dobar, prikupljeno je dosta garderobe i sada bi akcenat trebalo staviti na hranu i higijenske pakete. Volontera za sada, po njenim rječima, ima dovoljno.

Akcija prikupljanja trajaće do 25. 05. 2014. godine, a ukoliko bude potrebno i dalje.

stab cz