Берба малина у пуном јеку

Берба малина, на око тридесет хектара колико је засађено на подручју општине Рудо, је у пуном јеку.

Малине са подручја општине Рудо откупљују Пољопривредна задруга „Увац-Рудо“са п.о., „Болетус РС“д.о.о. Фоча – откупна станица Рудо и хладњача „Hipex“ д.о.о. Ново Горажде.

Према ријечима Ненада Љубојевића ВД директора Пољопривредне задруге „Увац-Рудо“ , која је предходне године од пољопривредника откупила већину рода малине, кампања бербе је почела 11. јуна и да сада је откупљено око 40.500 килограма малине што чини  око једене трећине рода.

Малина је добро родила.  Што се тиче квалитета, било је мало проблема на почетку бербе због велике влажности али је са побољшањем времена стање стабилизовано и откуп иде по плану.

Пољопривредна задруга „Увац-Рудо“ је у ову кампању ушла спремно, хладњача је ремонтована, ангажовано је довољно радне снаге, сва откупна мјеста раде синхронизовано и пласман малине је уговорен за озбиљног купца тако да неће бити проблема ни око исплате откупне цијене малинарима.

Како смо сазнали од представника хладњаче „Болетус“, његовој хладњачи предато је до сада 9.500 килограма малине. И код овог откупљивача откуп иде по плану а стабилизацијом времена квалитет малине се враћа на задовољавајући ниво.