Ćirilica u Rudom

U organizaciji Centra za kulturno – prosvjetnu djelatnost „Prosvjeta“ Rudo i Vlade Republike Srpske (Kancelarija za saradnju sa Dijasporom i Srbima u regionu) održano je panel predavanje na temu „Ćirilica, zato što znamo“.

Učesnici programa bili su Maja Nedeljković, književnik iz Beograda i Miodrag Kojić, potpredsjednik Srpskog udruženja „Ćirilica“ Beograd.

Po riječima direktora CKPD „Prosvjeta“ g. Ilije Lučića, učesnici su govorili o značaju upotrebe ćirilice u budućnosti, te o odbrani od krivotvorenja porijekla, zaštiti srpskog identiteta i čuvanja baštine, suštine i istine.

Pored gostiju iz Srbije, učestvovali su i Vojislav Topalović i Dragan Paponjak, profesori iz Rudog a recitator Draško Spasojević govorio je „Prkosnu pjesmu“ Dobrice Erića.

cirilica