Javna tribina „Živjeti prema Ustavu na krajnjem istoku“

luna1

Juče je Centar za odgovornu demokratiju COD LUNA Rudo, organizovao javnu tribinu u okviru projekta „Živjeti prema Ustavu na krajnjem istoku: Na koji način trenutno ustavno uređenje utiče na svakodnevni život građana“. Tribina je održana u hotelu Rudo.

Tribini su prisustvovali g-Lazar Prodanović, poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH i član Ustavnopravne komisije Predstavničkog doma, g – Rato Rajak, Načelnik opštine Rudo, g – Velibor Ćirović, predsjednik Skupštine opštine Rudo, predstavnici opštinskih mjesnih odbora, predstavnici povratnika bošnjaka u Rudo,predstavnici Savjeta mladih Rudo, predstavnici Rafting kluba Rudo i lokalni mediji.

Po riječima g – Prodanovića, potrebno je, u budućnosti, izvršiti hitno razlašćivanje i decentracizaciju većih centara u cilju razvoja manjih opština. Ukazao je na značaj da BiH što hitnije stekne statusa kandidata za EU.

Načelnik opštine Rudo g – Rato Rajak, podržao je inicijativu organizatora tribine, ukazao je na probleme „običnih“ ljudi u Republici Srpskoj, kao i na nedostatke u funkcionisanju sistema i državnih organa.

Ovaj projekat Centra za odgovornu demokratiju COD LUNA Rudo, realizovan je u 50 opština u Bosni i Hercegovini.

luna