Kako do posla?

Javna ustanova Zavod za zapošljavanje Republike Srpske, objavila je Javni poziv za korištenje sredstava, po Projektu „Prvi posao“. Radi se o Projektu podrške sticanju radnog iskustva mladih u statusu pripravnika u 2014. godini, kojim je predviđeno sufinansiranje zarada 374 mladih visokoobrazovanih kadrova sa evidencije Zavoda za zapošljavanje RS.

Pravo učešća imaju privredni subjekti u Republici Srpskoj, javne ustanova, javna preduzeća, fondovi i udruženja građana, koji ispunjavaju uslove Javnog poziva.

Zahtjevi po Javnom pozivu , mogu se podnositi do 25. 06. 2014. godine, Zavodu za zapošljavanje RS-Biro Rudo.

Po navodima načelnika Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti Rudo g – dina Dragana Jovanovića, dana 27. 05. 2014. godine, održan je sastanak sa predstavnicima budžetskih korisnika opštine Rudo, koji su upoznati sa javnim pozivom za zapošljavanje pripravnika. Zaključeno je da korisnici budžeta opštine Rudo, po Javnom pozivu, apliciraju za zapošljavanje 10 pripravnika sa VSS, za koja bi se, u zavisnosti od ishoda postupka, opredijelila sredstva za sufinansiranje plata u budžetu opštine Rudo.

Osim navedenog poziva, JU Zavod za zapošljavanje Republike Srpske, objavio je javne pozive i po :

1. Projektu podrške zapošljavanja u privredi Republike Srpske u 2014. godini i
  2. Projektu podrške zapošljavanju i samozapošljavanju ratnih vojnih invalida VRS, djece poginulih boraca VRS i nezaposlenih demobilisanih boraca VRS „Zajedno do posla“.

Rok za podnošenje prijava po navedenim pozivima je 21. 07. 2014. godine, za zapošljavanje u privredi, odnosno 28. 07. 2014. godine, za zapošljavanje RVI.