Постављен камен темељац за ХЕ Мрсово

kamen temeljac -2

Предсједник Републике Српске Милорад Додик и власник компаније “Comsar Energy Group“ господин Рашид Сердаров, јуче су, у мјесту Мрсово у општини Рудо, поставили камен темељац за Хидроелектрану „Мрсово“, снаге 36, 8 МW.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик, истакао је да је вредност овог пројекта 200 милиона марака. Власник компаније г. Сердаров нагласио је да овај објекат не смије покварити љепоту ријеке Лим и овог подручја …“ једино што желим је да овдје подигнем и промјеним начин живота и ја се надам да ћемо у томе успјети..“

Потписивању споразума између фирме „Comsar Energy Group“ и Владе Републике Српске, присуствовали су представници Амбасаде Русије у БиХ, чланови Владе Републике Српске – Сребренка Голић, министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију, Жељко Ковачевић, министар индустрије, енергетике и рударства, Маида Ибришагић-Хрстић, министар трговине и туризма Републике Српске, Бранислава Милекић, генерални директор „Електропривреде РС“, посланици Народне Скупштине РС, делегат Дома народа Парламентарне скупштине БиХ и члан колегија Дома народа БиХ, Сташа Кошарац као и представници локалне власти општина Рудо и Прибој.

Начелник општине Рудо, Рато Рајак, поздравио је присутне и истакао важност овог пројекта за будућност општине Рудо и њених грађана…„Руђани доживљавају овај пројекат као почетак развоја скоро замрлог града и његове индустрије, отварања нових радних мјеста и напретка у сваком погледу..“

kamen temeljac