Postavljen kamen temeljac za HE Mrsovo

kamen temeljac -2

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i vlasnik kompanije “Comsar Energy Group“ gospodin Rašid Serdarov, juče su, u mjestu Mrsovo u opštini Rudo, postavili kamen temeljac za Hidroelektranu „Mrsovo“, snage 36, 8 MW.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, istakao je da je vrednost ovog projekta 200 miliona maraka. Vlasnik kompanije g. Serdarov naglasio je da ovaj objekat ne smije pokvariti ljepotu rijeke Lim i ovog područja …“ jedino što želim je da ovdje podignem i promjenim način života i ja se nadam da ćemo u tome uspjeti..“

Potpisivanju sporazuma između firme „Comsar Energy Group“ i Vlade Republike Srpske, prisustvovali su predstavnici Ambasade Rusije u BiH, članovi Vlade Republike Srpske – Srebrenka Golić, ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, Željko Kovačević, ministar industrije, energetike i rudarstva, Maida Ibrišagić-Hrstić, ministar trgovine i turizma Republike Srpske, Branislava Milekić, generalni direktor „Elektroprivrede RS“, poslanici Narodne Skupštine RS, delegat Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH i član kolegija Doma naroda BiH, Staša Košarac kao i predstavnici lokalne vlasti opština Rudo i Priboj.

Načelnik opštine Rudo, Rato Rajak, pozdravio je prisutne i istakao važnost ovog projekta za budućnost opštine Rudo i njenih građana…„Ruđani doživljavaju ovaj projekat kao početak razvoja skoro zamrlog grada i njegove industrije, otvaranja novih radnih mjesta i napretka u svakom pogledu..“

kamen temeljac