Руђани обиљежавају стогодишњицу Првог Свјетског рата

Princip

У петак 20. 06. 2014. године,у Рудом почињу свечаности, посвећене обиљежавању сто година Првог Свјетског рата и Сарајевског атентата.

Химном „Боже правде“ и поздравном ријечи начелника општине Рудо Рата Рајака, овај значајни датум обиљежиће се низом манифестација.

На свечаној академији учествују књижевници, историчари, хорови и етно–групе, те рецитатори.

У оквиру манифестације, на Тргу Слободе у Рудом,биће приказан филм „Сарајевски атентат“, у режији Вељка Булајића, организована изложба књига посвећена Сарајевском атентату, промоција књиге Радомира Раша Јагодића „Цртежи и пјесме“ (посвећена Сарајевском атентату Првом Свјетском рату) као и панел на тему „Први свјетски рат“.

Организатори ове значајне манифестације су: Општина Рудо, ЦКПД „Просвјета“ Рудо, СКПД „Просвјета“ Рудо, Народна библиотека „Просвјета“ Рудо, Општинска борачка организација Рудо, Средњошколски центар Рудо и Телевизија Рудо.

za stogodišnj.2