Ruđani obilježavaju stogodišnjicu Prvog Svjetskog rata

Princip

U petak 20. 06. 2014. godine,u Rudom počinju svečanosti, posvećene obilježavanju sto godina Prvog Svjetskog rata i Sarajevskog atentata.

Himnom „Bože pravde“ i pozdravnom riječi načelnika opštine Rudo Rata Rajaka, ovaj značajni datum obilježiće se nizom manifestacija.

Na svečanoj akademiji učestvuju književnici, istoričari, horovi i etno–grupe, te recitatori.

U okviru manifestacije, na Trgu Slobode u Rudom,biće prikazan film „Sarajevski atentat“, u režiji Veljka Bulajića, organizovana izložba knjiga posvećena Sarajevskom atentatu, promocija knjige Radomira Raša Jagodića „Crteži i pjesme“ (posvećena Sarajevskom atentatu Prvom Svjetskom ratu) kao i panel na temu „Prvi svjetski rat“.

Organizatori ove značajne manifestacije su: Opština Rudo, CKPD „Prosvjeta“ Rudo, SKPD „Prosvjeta“ Rudo, Narodna biblioteka „Prosvjeta“ Rudo, Opštinska boračka organizacija Rudo, Srednjoškolski centar Rudo i Televizija Rudo.

za stogodišnj.2