Uvid u privremeni Centralni birački spisak

Građani opštine Rudo, mogu ostvariti uvid u privremeni Centralni birački spisak u prostorijama  mjesnih zajednica opštine Rudo, prema mjestu prebivališta birača ili u Centru za birački spisak u zgradi opštine Rudo, kancelarija broj:10.

Prilikom uvida, građani mogu ukazati na eventualne greške u podacima koji su evidentirani u biračkom spisku, a koji se na njih odnose, kako bi se greška ispravila uz odgovarajuće dokumentovanje (bilo koji lični dokument sa slikom birača).

Raseljena lica imaju mogućnost  promjene svoje biračke opcije najkasnije do 29.07.2014.godine, što znači da se mogu opredjeliti za glasanje u opštini prebivališta iz 1991.godine ili opštini sadašnjeg boravišta, pod uslovim da imaju prijavljeno boravište u trajanju od najmanje 6 mjeseci u toj opštini prije dana održavanja izbora.

Postupak ispravke greške u biračkom spisku, odnosno promjene biračke opcije može se pokrenuti podnošenjem zahjeva na propisanom obrascu u Centru za birački spisak.