Eksproprijacija nepokretnosti za HE „Mrsovo I“

Juče je, u prostorijama Opštinske uprave Rudo, održan sastanak na temu aktivnosti u postupku eksproprijacije nepokretnosti, radi izgradnje HE „Mrsovo I“, na rijeci Lim.

Sastanku su prisustvovali predstavnici Pravobranilaštva Republike Srpske iz Banja Luke i Foče,predstavnici kompanije „Comsar Energy“, investitora izgradnje centrale, Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne polove – Područna jedinica Rudo, načelnik opštine Rudo i službenici Odjeljenja za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove Opštinske uprave Rudo.

Načelnik Odjeljenja za eksproprijaciju pri Republičkom pravobranialaštvu, ukazao je na aktivnosti koje treba preduzeti u ovom ozbiljnom i obimnom poslu i ko su nosioci tih aktivnosti prema odredbama Zakona o eksproprijaciji.

Nadležnom odjeljenju u Opštinskoj upravi Rudo, dostavljen je Plan eksproprijacije nepokretnosti u svrhu izgradnje i korištenja hidroelektrane „Mrsovo I“ na rijeci Lim.

Ovaj plan stavljen je na javni uvid , dana 18. 07. 2014. godine i biće dostupan svakom zainteresovanom licu, radi eventualnog podnošenja primjedbi, sve do 01. 08. 2014. godine.