I ove godine u Kumboru..

U organizaciji Javnog fonda dječije zaštite Republike Srpske i JU „Centar za socijalni rad Rudo“ a u okviru projekta „Socijalizacija djece Republike Srpske 2014. godine“, djeca iz Rudog boraviće i ove godine u Kumboru. Cilj ovog projekta je da se djeca iz porodica sa nepovoljnim socijalnim statusom što više druže i borave u prirodi. Od 2002. godine kada je započela realizacije projekta, kroz njega je prošla 21 000 djece u Republici Srpskoj, od toga iz opštine Rudo 168 djece i 22 odraslih.

Na more će, sutra – 22. 07. 2014. godine, otputovati dvadesetoro djece, dva vaspitača i 1 roditelj. Radi se o djeci iz porodica korisnika prava iz socijalne i dječije zaštite, djeci sa posebnim potrebama, djeci demobilisanih boraca i RVI od prve do četvrte kategorije i nekoliko djece iz porodica sa četvoro i više djece. Imajući u vidu da se radi o porodicama slabijeg imovnog stanja, lokalna vlast opštine je i ove godine finansijski pomogla ovaj projekat.

kumbor11