Квар на предајнику ТВ Рудо

Поводом прекида програма ТВ Рудо, ВД директора овог предузећа г – Предраг Мићовић, изјавио је да је до прекида програма дошло због удара грома у предајник. Тако да програм не могу пратити становници Мокронога, Горњег и Доњег Увца и Штрбаца. Обзиром да је штета велика, траже се могућности да се хаварија санира.

У недељу, 20. 07. 2014. године, у Рудом је око 13 часова, дошло до јаког и краткотрајног струјног удара, који је узроковао тренутну хаварију на централном предајнику, који се налази у згради ЈП „Информативни центар“ Рудо, а који напаја сликом општински предајник на Сировој Гори.Због тога, тренутно цијела општина Рудо нема програм ТВ Рудо.

У договору са техничком екипом РТВ Београд (Србија), екипа ТВ Рудо,на челу са г – Марјаном Тодоровићем, најхитније ће набавити потребне дијелове за отклањање квара, а након тога извршити санирање предајника који је претрпио удар грома.