„Oduzmi gas a ne život“

Ministarstvo saobraćaja i veza, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Agencija za bezbjednost saobraćaja  i Auto-moto savez Republike Srpske, u periodu od 22. 07. 2014 –  22. 08. 2014. godine, provode preventivnu kampanju pod nazivom “ ODUZMI GAS A NE ŽIVOT“.

Cilj provođenja ove kampanje je povećanje nivoa bezbjednosti saobraćaja  na putevima Republike Srpske. Kampanjom se želi uticati na promjenu stavova o važnosti ograničenja brzine i smanjenja broja saobraćajnih nezgoda. Imajući u vidu  da je, u  najvećem  broju  saobraćajnih udesa neprilagođena brzina kretanja uzrok stradanja učesnika u saobraćaju i  da je, u prvih šest mjeseci ove godine, u 52, 94% slučajeva nepropisna brzina dovela do udesa sa smrtnim posledicama, ovu kampanju treba najozbiljnije shvatiti.

Ovo je poziv svim učesnicima u saobraćaju da se priključe navedenoj kampanji i doprinesu smanjenju broja nastradalih.