Otvoren međuentitetski ljetni kamp u Sadbi

Osmi međuentitetski ljetni kamp za učenike osnovnih škola, u okviru projekta međuentitetske saradnje škola i učenika pod nazivom „Put u budućnost“, svečano je otvoren dana 07. 07. 2014. godine u Sadbi, opština Goražde. Svečanom otvaranju prisustvovali su predsjedavajući Skupštine BPK Goražde g – Suad Došlo, premijer BPK Goražde g – Emir Frašto, predstavnici Ministarstva za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport BPK Goražde predvođeni ministarkom Azrom Kuljuh, Načelnik opštine Rudo g – Rato Rajak i Načelnik opštine Goražde g – Muhamed Ramović, kao i učenici i nastavnici šest osnovnih škola i predstavnici finansijera projekta španske humanitarne organizacije „Cooperacion Balcanes“. U finansiranju projekta učestvuje i Ambasada SAD u Sarajevu i Vlada BPK Goražde.

U kampu će učestvovati učenici iz dvanaest osnovnih škola s prostora Bosansko-podrinjskog kantona Goražde i susjednih opština Republike Srpske. Ovogodišnji ljetni kamp, u kojem će boraviti 120 učenika sa svojim nastavnicima, biće realizovan u dva osmodnevna termina, a u prvom terminu boraviće učenici osnovnih škola iz Goražda, Prače, Vitkovića, Štrbaca, Rudog i Mokrog.

Prema navodima direktora Osnovne škole Rudo g – Velimira Ristovića, u kampu će boraviti 10 učenika iz OŠ Rudo i 10 učenika OŠ „Boško Buha“ Štrpci. Svaku grupu učenika, predvodi po jedan nastavnik navedenih škola.sadba 059