Почела дружења дјеце у Стргачини

J

У уторак 29. јула, у “Интеркултурални камп Рудо – Стргачина 2014”, стигле су прве овогодишње групе учесника. Стигли су ученици из ОШ “Рудо” из Рудог, ОШ” Авдо Смајиловић” из Сарајева, ОШ “ Вук Караџић“ из Вишеграда и ученици ОШ “Иловача” из Иловаче.

Овогодишњи боравак, учесници кампа започели су интересантним спортским активностима – школом тениса, која је као једна од новина уврштена у програм интеркултуралног кампа, под стручним надзором Александра Петровића, тренера тениске школе из Фоче.

У наставку дружења очекује их интересатна драмска радионица, за коју је ранијих година било највише заинтересованих и која је заокупила највећу пажњу учесника. Ту су и историјско географска радионица и друге забавно-спортске и едукативне активности.

Посјета чланова Удружења за помоћ лицима са посебним потребама, планирана је за петак (први август) а излети у Рудо и Вишеград, планирани су за други август.

Прва група у кампу остаје до трећег августа.

SAMSUNG CAMERA PICTURES