Svečana sjednica Skupštine opštine Rudo

svecana2

Drugog dana petrovdanskih svečanosti, u znak sjećanja na poginule borce VRS, zapaljene su svijeće i položeni vijenci na centralnom spomen obilježju.

Na svečanoj sjednici Skupštine opštine Rudo, program proslave otvoren je čitanjem teksta himne Republike Srpske „Moja Republika“ a himnu „Bože pravde“ izveo je hor „Sv. car Lazar“ iz Priboja.

Pozdravljajući prisutne, načelnik opštine Rudo Rato Rajak, istakao je novi pozitivni duh koji se javlja u životu ove opštine, borbu za oživljavanje zamrlih industrijskih pogona i želju lokalne vlasti da se zaustavi odliv stanovništva,posebno mladih.

Načelnik opštine, dodjelio je i plakete opštine najuspješnijim u prethodnoj godini .Priznanje je dodjeljeno ZTUR „Dva brata“, vlasništvo Vula i Duška Arsića i rafting klubu „Valine“ Rudo, za ispoljenu hrabrost u spašavanju ljudi i dobara iz poplavljenih područja na teritoriji opštine Bijeljina. Svakom od 11 članova dodjeljena je zahvalnica i novčana nagrada. Nagrađeni su Jovan Tubić, Goran Gardović, Darko Jakovljević, Dragan Savić, Nemanja Đurović, Gordan Đurović, Nenad Bradonjić, Stefan Radičević, Stefan Prelović, Đorđe Toković i Milan Mićević.

Na svečanoj akademiji, povodom opštinske slave, besjedu o apostolima Petru i Pavlu, govorio je sveštenik – jerej Vasilije R. Cvjetković.

Književnik Radomir Rašo Jagodić, govorio je svoje pjesme „Zdravica“ i „1915“.

U programu su učestvovali i Etno grupa i hor „Sv. knez Lazar“iz Priboja, pod dirigentskom palicom Budimira Gardovića a dodjeljene su i nagrade učenicima generacije osnovnih i srednje škole. Nagrada je dodjeljena Gordanu Tubi, maturantu gimnazije a Marijana Mijušković i Jelena Stanković dobile su nagradu kao učenici generacije 2013/14 iz osnovnih škola Rudo i Mioče.

Lomljenje slavskog kolača obavljeno je u novootvorenom hotelu „Comsar Rudo“.

svecana

svecana1